Sako Rh Reservdelar

Reserv-delsats

Del Beskrivning

Artikel nr.

Lada 85/S RH Lada 85/SM RH Lada 85/M RH Lada 85/S RH S/S Lada 85/SM RH S/S Lada 85/M RH S/S

2 Pipa kal. 22-250 Rem

2 Pipa kal. 243 Win

2 Pipa kal. 260 Rem

2 Pipa kal. 7mm-08 Rem

2 Pipa kal. 308 Win

2 Pipa kal. 338 Fed

2 Pipa kal. 270 Win Short Mag

2 Pipa kal 7mm Win Short Mag

2 Pipa kal. 300 Win Short Mag

2 Pipa kal. 25-06 Rem

2 Pipa kal. 6.5x55 SE

2 Pipa kal. 270 Win

2 Pipa kal. 7x64

2 Pipa kal. 30-06

2 Pipa kal. 9.3x62

2 Pipa kal. 9.3x66 Sako

2 Pipa S/S kal. 270 Win Short Mag

2 Pipa S/S kal 7mm Win Short Mag

2 Pipa S/S kal. 300 Win Short Mag

2 Pipa S/S kal. 9.3x66 Sako

3 Slutstycksstomme 85/S RH

3 Slutstycksstomme 85/SM RH

3 Slutstycksstomme 85/M RH

3 Slutstycksstomme 85/S RH S/S

3 Slutstycksstomme 85/SM RH S/S

3 Slutstycksstomme 85/M RH S/S

4 Stock komplett 85/S RH Hunter o

4 Stock komplett 85/SM RH Hunter o

4 Stock komplett 85/M RH Hunter o

S3A31206 S3A51206 S3A41206 S3A3R206 S3A5R206 S3A4R206 S3721140 S3721143 S3721154 S3721135 S3721166 S3721189

53401172

53401173

53401174 S3401153 S3401156 S3401159 S3401162 S3401170 S3401193 S3401195 S3722140 S3722143 S3722154 S3722135 S3722166 S3722189

53402172

53402173

53402174 S3402153 S3402156 S3402159 S3402170 S3402193 S3402195 S3A31306 S3A51306 S3A41306 S3A3R306 S3A5R306 S3A4R306 S2A33600 S2A53600 S2A43600

Reserv-

Del

Beskrlvnlng

Artikel

delsats

nr.

nr.

4

Stock komplett 85/S RH Hunter Lamlnated ml S/S

S2A3G611

4

Stock komplett 85/SM RH Hunter Lamlnated ml S/S

S2A5G611

4

Stock komplett 85/M RH Hunter Lamlnated ml S/S

S2A4G611

4

Stock komplett 85/S RH Synthetlc S/S

S2A30699

4

Stock komplett 85/SM RH Synthetlc S/S

S2A50699

4

Stock komplett 85/M RH Synthetlc S/S

S2A40699

1

Avtryckarmekanism 85 kompl.

S5A60110

5

Avtryckarmekanlsm

6

Fästskruv M6x20

1

Avtryckarmekanism 85 kompl. S/S

S5AR0110

5

Avtryckarmekanlsm S/S

6

Fästskruv M6x20

1

Snälltryckmekanism 85 kompl.

S5A60113

5

Avtryckarmekanlsm

6

Fästskruv M6x20

1

Snälltryckmekanism 85 kompl. S/S

S5AR0113

5

Avtryckarmekanlsm S/S

6

Fästskruv M6x20

2

Delar tili avtryckarmekanism M90/M75/M85

S584S210

7

Avtryckarfjäder

8

Justerlngskruv M5x10

9

Fjäder für avtryckarstäng

10

Fjäder für säkrlng

11

Dämpare für säkrlng M90

12

Dämpare für säkrlng M75/85

13

Säkrlngsrlng

2

Delar tili snälltryckmekanism

S584S220

14

Fjäder für snälltryck

15

Justerlngskruv M3x6 2 st

3

Slagstift komplett S/SM

S5A60155

16

Slagstlft lll/SM

17

Slagfjäder

18

Slagfjäderstyrnlng

3

Slagstift komplett M

S5A60160

16

Slagstlft IV

17

Slagfjäder

18

Slagfjäderstyrnlng

3

Slagstift komplett S/SM S/S

S5AR0155

16

Slagstlft lll/SM S/S

17

Slagfjäder

18

Slagfjäderstyrnlng

3

Slagstift komplett M S/S

S5AR0160

16

Slagstlft IV S/S

17

Slagfjäder

18

Slagfjäderstyrnlng

4

Utdragare komplett

S5940233

19

Utdraqare M75 och M85 och M90 kal. 17, 222 och 223 Rem

20

Utdragare M90 andra kal.

21

Spärrstlft für utdragare

22

Fjäder für utdragare

Reserv-

Del

Beskrlvnlng

Artikel

delsats

nr.

nr. 4

Utkastare komplett

S5A60240

23

Utkastare

14

Utkastarefjäder 2 st

24

Stift 2.5x24

6

25

Slutstycksmutter S - M

S5A60244

6

25

Slutstycksmutter S - M S/S

S5AR0244

8

Slutstycksspärr komplett

S5A60250

26

Slutstycksspärr

27

Fjäder für slutstycksspärr

28

Splint für slutstycksspärr

8

Slutstycksspärr komplett S/S

S5AR0250

26

Slutstycksspärr S/S

27

Fjäder für slutstycksspärr

28

Splint für slutstycksspärr

9

29

Underbeslag komplett 85/S DM

S5A60180

9

29

Underbeslag komplett 85/S DM S/S

S5AR0180

9

29

Underbeslag komplett 85/SM DM

S5A60175

9

29

Underbeslag komplett 85/SM DM S/S

S5AR0175

9

29

Underbeslag komplett 85/M DM

S5A60185

9

29

Underbeslag komplett 85/M DM S/S

S5AR0185

10

Magasinspärr komplett 85 DM

S5A60260

30

Magaslnspärr

31

Fästskruv M5x8

10

Magasinspärr komplett 85 DM S/S

S5AR0260

30

Magaslnspärr S/S

31

Fästskruv M5x8

11

32

Magasin komplett 85/S DM

S5A60384

11

32

Magasin komplett 85/S DM S/S

S5AR0384

11

32

Magasin komplett 85/SM DM

S5A60382

11

32

Magasin komplett 85/SM DM S/S

S5AR0382

11

32

Magasin komplett 85/M DM

S5A60386

11

32

Magasin komplett 85/M DM S/S

S5AR0386

11

Patronförare med fjäder 85/S

S5A60284

33

Patronförare

34

Magaslnfjäder

11

Patronförare med fjäder 85/SM

S5A60282

33

Patronförare

34

Magaslnfjäder

11

Patronförare med fjäder 85/M

S5A60286

33

Patronförare

34

Magaslnfjäder

12

Rekylklack komplett S - M Hunter

S5A60298

35

Rekylklack S - M

36

Fästskruv M5x10

13

Bakkappa komplett Std

S5A60290

37

Bakkappa svart

38

Faststift för bakkappa 2 st

13

Bindstycke för stock Synthetic

S5A60590

39

Blndstycke för stock

13

Bakkappa komplett för Synthetic

S5A60296

40

Bakkappa svart

41

Fästskruv 4.8x32 2 st

Reserv-

Del

Beskrlvnlng

Artikel

delsats

nr.

nr.

13

Pistolgreppanda Hunter

S5960292

42

Plstolgreppanda Hunter

43

Fastskruv for plstolgreppanda 1.8x8

2 st

13

Pistolgreppanda SS

S5 A60292

42

Plstolgreppanda SS

43

Fastskruv for plstolgreppanda 1.8x8

2 st

13

Pistolgreppanda Synthetic

S5AR0292

42

Plstolgreppanda Synthetic

44

Mellanlagg

43

Fastskruv for plstolgreppanda 1.8x8

2 st

14

Rembyglar

S594S297

45

Rembygelskruv

2 st

46

Rembygelskruv framre

47

Rembygel

2 st

14

Rembyglar S/S

S59RS297

45

Rembygelskruv S/S

2 st

46

Rembygelskruv framre S/S

47

Rembygel S/S

2 st

15

Standardsikte

S5850310

48

Siktfot

49

Fastskruv for siktfot

50

Slkte 9.5 mm

51

Fastskruv for slkte

16

Standardkorn komplett

S5850320

52

Kornfot

49

Framre fastskruv for kornfot

53

Bakre fastskruv for kornfot

54

Korn

55

Stlft 2x10

51

Justerlngskruv for korn

56

Justerlngsfjader for korn

57

Kornskydd

16

Justerbar korn komplett

S5850314

54

Korn

55

Stlft 2x10

51

Justerlngskruv for korn

56

Justerlngsfjader for korn

17

Fastskruvar 85 Std

S5A60265

58

Framre fastskruv

59

Bakre fastskruv

60

Torx nyckel

17

Fastskruvar 85 S/S

S5AR0265

58

Framre fastskruv S/S

59

Bakre fastskruv S/S

60

Torx nyckel

20

Pluggskruvar for pipa

S584S211

61

Pluggskruv M4x2.5

4 st

21

62

Kindstod Synthetic RH

S5A6R291

21

62

Kindstod Synthetic LH

S5A6L291

26

63

Uppspanningsverktyg 85

S5 A60900

Original SAKO spare parts are available In sets, containing all common parts which are probably needed In repairing a certain unit. Some sets can also include optional parts for different models.

When spare parts are ordered, the article number (spare part code beginning S) of the Part or Part Set required should be used to describe the correct option. The serial numbers (1, 2 ...) are only used to make It easier to find a part In the exploded drawing.

0 0

Post a comment